בת מצווה

חגיגת בת מצווה על הים זו אפשרות להפיק אירוע מקורי, לצאת מהקופסה, מהאולם הממוזג ולתת לילדים ולילדות הזדמנות להשתעשע במים.

בת מצווה על הים

בזמנים שלנו הכל אפשרי, אין הגבלות על הרבה דברים והילדים יכולים לקבל כמעט הכל ולכן יש לעמוד בתחרות הגדולה של אירועי בת המצווה. על פי ההלכה כל נערה יהודייה המגיעה לגיל 12 מפסיקה להיחשב כקטנה ועל כן היא מחויבת לקיים את כל מצוות התורה המוטלות על נשים. הסיבה שנשים מגיעות לגיל המצוות שנה לפני הגברים היא שנערות נוטות להתבגר מהר יותר מבחינה פיזיולוגית, מה גם שההתפתחות השכלית שלהן, גם היא קודמת לזו של גברים. היות ומדובר בציון דרך, נהוג לחגוג בת מצווה בדרכים שונות ומגוונות ואחת מהן היא חגיגית אירוע בת מצווה על הים, זאת למרות שבאופן מסורתי לא נערך טקס לבנות כשם שנערך לבנים.

הדרך ליצור זיכרונות לכל החיים

למרות שלא נהוג לחגוג לבנות בצורה המסורתית הכוללת עליה לתורה או סעודת מצווה, מחוץ לבית הכנסת כן נהוג לציין את האירוע בדרך מיוחדת. בשנים האחרונות חגיגת בת המצווה תופסת מקום מרכזי בתרבות המודרנית וניתן לראות כי הורים רבים משקיעים מאמץ על מנת להפוך את תקופת המעבר החשובה לכמה שיותר מרגשת ומקורית. בנוסף, ציון היום בו מגיעה הנערה למצוות מאפשר ליצור זיכרונות אשר ילוו את בני המשפחה לכל החיים ולכן מדובר בסיבה למסיבה ובחגיגה אמיתית. על פי רוב החגיגה אינה כוללת סממנים דתיים, אולם בקהילות יותר ליברליות, כן מאפשרים לבנות הצעירות לשאת ברכה ולהיות שותפות לטקס מעט יותר דתי.

בת מצווש באווירת ים

היות ומדובר בטקס רב משמעות בו מוקדשת מחשבה יתרה, כל משפחה מנסה לבחור ברעיון מקורי ובלתי נשכח. כאן המיקום נכנס לתמונה ומשחק תפקיד מרכזי. כאשר רוב החגיגות נערכות בבית, באולם, בספא או במסעדה או אולי על חוף הים? אין ספק שבת מצווה על הים מהווה רעיון מקורי עבור כל המשתתפים, לרבות עבור כלת השמחה. חוף הים מציע אווירה ייחודית וניתן לעצב את אזור האירוע בכל דרך שרק רצים על מנת ליצור את האווירה הרצויה. כמו כן במידה ומצלמים בוק בת מצווה, הים והחול ישמשו כתפאורה טבעית מרשימה אשר תבטיח מזכרת יפה לכל החיים.

איך מפיקים אירוע בת מצווה על הים?

כדי להפיק בת מצווה על הים יש לקחת בחשבון כמה וכמה גורמים חשובים:
• אישורים: יש לוודא כי ברשותכם כל האישורים הנחוצים על מנת לערוך אירוע, כמו כן חשוב שהאירוע יתנהל בחוף כמה שיותר מסודר.

• שירותי הצלה: במידה ומגיעים בני נוער סביר כי ירצו לטבול בים אם מגז האוויר מאפשר ועל כן מומלץ לדאוג לשירותי הצלה.

• נוחות: חשוב לוודא כי גם כלת האירוע וגם האורחים מגיעים עם בגדים נוחים ונעליים שטוחות על מנת שלא ירגישו מסורבלים.

• מקצועיות: מומלץ לשכור חברה מקצועית אשר מתמחה בהפקת אירועים כמו בת מצווה על הים ועל כן יכולה לחסוך מכם זמן יקר ומאמצים.

• היערכות: כאשר מדובר באירועים בטבע חשוב לקחת בחשבון כי יתכנו שיבושים של מזג האוויר ועל כן יש להיערך בהתאם.

אין ספק כי בת מצווה זהו אירוע מיוחד אותו יש לציין. בעזרת פניה לחברה מקצועית ניתן להפיק בת מצווה על הים בקלות וכך להעצים את ציון הדרך באופן כמה שיותר מרגש ומקורי.