חתונות

חתונה בחוף הים

חתונה בחוף הים משמעה אווירה של חופש, נוף עוצר נשימה, ורוח נעימה. זוגות שמתכננים חתונה על חוף הים מחפשים אווירה מיוחדת שלא ניתן להשיג בגני אירועים ובאולמות סטנדרטיים

בדיוק בעבור זוגות אלו הומצא הטרנד החדש והלוהט של חתונות בחוף הים. זוגות שמתכננים חתונה על החוף רואים בדמיונם את המים, השמים הבהירים ותחושת החופש שהים משרה. הם מבקשים להעביר את האורחים חווייה מיוחדת באתר מנותק מהיומיום, רחוק מהמשרדים ומשגרת העבודה. הם תרים אחר אווירה ים-תיכונית משמחת ומשחררת – וגם אחר רומנטיקה ללא פשרות.

כשמדברים על חתונה בחוף הים אין חובה, כמובן, למקם את האירוע על החוף ממש. אולם הממוקם בסמוך לחוף ייצור חוויה ותחושה דומה. אורחים שיבקשו להתקרב אל הים יוכלו לעשות זאת על דעת עצמם, אך כאמור מספיקה הקירבה לים כדי לחוש את האווירה. הראות של המים ותחושת הרוח על הפנים די בה כדי ללכוד את התחושה.

חתונה על חוף הים – למה כדאי לשים לב?

קשה לחשוב על רקע פוטוגני יותר מחוף הים: השמים הכחולים והמים הצלולים משמשים רקע מושלם לצילומי חתונה. זוגות שיבקשו להוסיף נופח דרמטי לתמונותיהם יוכלו לתזמן את החופה לשעת השקיעה, ולהרוויח בכך תאורה טבעית, מחמיאה ורומנטית. עם זאת, על מנת שהיום המאושר יתועד בצורה המיטבית מומלץ לוודא שצוות הצילום מכיר לעומק את היתרונות והחסרונות של צילומי-חוץ בחוף הים. ללא צלם מנוסה ומקצועי – גם חתונה יפהפייה כמו חתונה על החוף עשויה להפיק צילומים מאכזבים.

כשמדובר בחתונה על חוף הים יש להעניק תשומת לב מיוחדת ללבוש ולמלתחה. שמלה מבד עשיר מאוד, חליפה צמודה או איפור כבד עלולים להכביד ולהעיק – מה שיבוא לידי ביטוי גם בצילומי החתונה. מאחר ומדובר באירוע שנמשך מספר שעות בחיק הטבע – כדאי לתכנן את המלתחה בהתאם. ייתכן שבחירה בלבוש רשמי פחות תתאים יותר לחתונה על החוף. עם זאת, במידה ולא רוצים לוותר על מלתחה רשמית  – ניתן לתכנן שתי מלתחות. המלתחה ה"כבדה" תילבש בחלק הראשון של האירוע, בעוד שזו הקלילה יותר בחלקו השני.

ולמרות תחושת החופש – אין מקום לשאננות כשמתכננים חתונה על חוף הים. כדאי לבחור באולם, במסעדה או בחברת הפקות בעלות המלצות מהימנות. אם מדובר באולם או במסעדה, הכרחי לוודא כי פועלת במקום מערכת מיזוג טובה ושקיימים תנאים נאותים לאכסון מזון ושתייה. באופן כללי, כדאי לוודא שהמקום עומד בכל כללי הבטיחות. בנוסף, יש לוודא כי ישנה חניה מסודרת וגישה נוחה למקום האירוע. רצוי ומומלץ להימנע מעריכת חתונות במקומות שאינם מורשים על ידי החוק.

כשבוחרים בחתונה על החוף, יש לקחת בחשבון גם את הימצאותם של שירותים מסודרים בקרבת האירוע, מקומות ישיבה נוחים ובמידת הצורך גם יריעות צל או פתרונות הצללה אחרים. חתונה על חוף הים – מוטב שתהיה מסודרת, מאורגנת ומתוכננת לא פחות – ואף יותר – מחתונה באתר סטנדרטי.

במובן זה הרי שאין תחליף לסיור במקום כדי להפיג את אי הוודאויות. ביקור במקום בעיצומה של חתונה או אירוע אחר הוא הזדמנות מצוינת לחוש את האווירה, להתרשם מהמקצועיות של אנשי הצוות, לשאול את כל השאלות. כך, תנטרלו חששות והיסוסים ותגבירו את תחושת הביטחון בבחירתכם.

מה אתם רוצים מהחתונה שלכם – ה-Pass וה- Must של חתונה בחוף הים

חתונה על החוף היא חלום שמתגשם. אך לצד הפנטזיה, יש לקחת בחשבון גורמים "חלומיים" פחות כמו מגבלות תקציב. על בני הזוג לשאול את עצמם מהם הדברים שהם MUST ועל מה ניתן לוותר (ה- PASS). אילו יתרונות יש למיקום האירוע ומהם מגבלותיו.

כמעט כל זוג רוצה אירוע שייזכר. הפתעות ואטרקציות לאורחים הן דרך נפלאה להשיג זאת. חתונה בחוף הים מהווה השראה נפלאה לאטרקציות ולמזכרות מסוג זה, ומזמינה יצירתיות מיוחדת. מתנות לדוגמה יכולות להיות מסגרות לתמונות מעוטרות בצדפים, כפכפי ים, כוסות בירה עם שמות המחותנים וכדומה. עם זאת, גם במקרה זה כדאי לחשוב על אטרקציות שהולמות את התקציב. אבן טבעית ועליה שמות בני הזוג יכולה להוות מזכרת משובבת-נפש גם מבלי "לשבור את הכיס". דוגמאות נוספות למתנות מקוריות ולא יקרות: שעוני חול מיניאטורים עם שמות המחותנים, סיכות עם פרחים טרופיים לשיער ועוד הרבה.

חתונה היא אירוע שנערך לא רק עבור בני הזוג, אלא גם עבור בני משפחותיהם וידידיהם. כל צד מגיע לאירוע עם ציפיות, רצונות וחלומות משלו. לעתים, הציפיות אינן תואמות זו את זו ותיתכן התנגשות. הוסיפו לכך את האמוציות וההתרגשות הגדולה שיום החתונה מעורר – והרי שעשויה להתקבל מערבולת רגשית שמאיבה על ההכנות ליום המאושר.

על מנת להימנע מ"סערות" שכאלה כדאי לשמור על תקשורת פתוחה עם בני הזוג והמשפחה ולשוחח על הציפיות והרצונות. אין תחליף לשיתוף בני המשפחה בהחלטות ובהיסוסים כדי ליצור תחושה של "ביחד" והליכה לקראת מטרה משותפת. שתפו את קרוביכם בהתלבטויות ובחששות שלכם ותנו להם להקל עליכם. אם ניתן, אף ציידו אותם במשימות קטנות שייגרמו להם להרגיש חלק מהאירוע הגדול (הכנת אלבום אורחים, למשל, או חשיבה משותפת על הפתעות למוזמנים).

שימו לב: ייתכן שחלק מההתנגדויות נוצרות בשל חוסר וודאות לגבי האירוע המתוכנן, ולכן גם במקרה זה מומלץ לצרף את בני המשפחה לסיור מקדים במקום האירוע. רוב הסיכויים שתמצאו כי ההתנגדויות מוסרות אט אט ויותר מכך – גם אתם תזכו לעזרה יקרה מפז. פעולה זו וודאי תפריך חלק מהחששות ותעלה אתכם על דרך המלך.

שיהיה במזל ובהצלחה!