יום כיף בים

יום כיף בים  – שונה מכל אירוע אחר שמיועד לעובדים

יום כיף בים הינו פעילות נינוחה, איכותית ומושקעת תחת כיפת השמים, כזו שכל עובד ישמח לקחת בה חלק.
יום כיף בעבודה עלול להיות טריקי: אם הוא תוכנן בקפידה הוא יתקבע בזיכרון כחווייה חיובית שהעובדים ירצו לחזור עליה בעתיד. מנגד, אם הוא תוכנן ברישול הוא ייצרב בתודעה כאירוע טראומטי ומעיק שכולם ינסו לחמוק ממנו בפעם הבאה.

מהבחינה הזו, יום כיף בים הוא יום הכיף האולטימטיבי. הוא מתאים לצעירים ולמבוגרים, להורים ולילדים ואפשר להעביר בו יום שלם בקלות עם שפע של פעילויות. עבור מעסיק שמחפש פעילות שהיא בגדר "ללכת על בטוח", בילוי על החוף הוא הבחירה המושלמת. הוא מאפשר לכידות והעמקת קשרים באווירה נינוחה וקז'ואלית, באחד האתרים האהובים ביותר על ישראלים.

כמעסיק, יום כיף לעובדים הוא בונוס – מטרתו היא לתגמל את העובדים, להעניק להם אתנחתא ולהוקיר את עבודתם. מטרה נוספת, ולא פחות חשובה, היא לאפשר להם מפגש בסיטואציה אחרת, רחוקה ממקום העבודה. המטרה היא לשנות אווירה, לפגוש את הקולגות בסביבה נטולת מתחים ולחצים, וכך להכיר צד נוסף של עמיתיהם. באמצעות יום שכזה, תשתפר גם הדינמיקה שבמקום העבודה.

בילוי על הים, כאמור, עונה על כל הצרכים הללו בצורה מדויקת. מדובר במרחב פתוח ומרווח, כזה שמצטיין בלהפיג מתחים. ביום שכזה לא תצטרכו להסתמך על משחקי החברה המסורתיים כדי לשבור את הקרח – הוא יעשה זאת עבורכם כבר מהרגע הראשון. הוסיפו לזה כוס בירה, יין וארוחה טובה, והרי לכם יום גיבוש מושלם עם כל הפינוקים.

יום כיף בים: קירוב לבבות באווירה ישראלית ים תיכונית

כאמור, בימי גיבוש רבים נהוג להיעזר במשחקי "שבירת קרח" כדי ליצור אווירה משוחררת. ע"פ רוב מדובר על פעילות משחקית והומוריסטית, כזו שאמורה להוציא מן המשתתפים צד מבודח ופתוח יותר. הים הוא "שובר-קרח" טבעי שמצטיין בלהוציא מן המבקרים בו את צד רגוע, אחר. לחול, לגלים ולאויר הצח יש יכולת לחלץ מן האורחים את הצד הפשוט, הטבעי והאותנטי שלהם.

אם בכל זאת לא רוצים לוותר על משחקי החברה המסורתיים, יום כיף בים אידיאלי גם לכך, שכן הוא מאפשר שפע של פעילויות שאינן מזכירות את הילדות בתנועות הנוער. פעילויות שכאלה יכולות להיות ספורט ימי ואתגרי, שיעור יוגה על החוף, משחק 'מצא את המטמון', סדנת סאפ, מעגל מתופפים, שיעור זומבה ועוד ועוד. בילוי בים מזמין יצירתיות מיוחדת בבחירת האטרקציות, וכדאי לנצל אותה עד תומה. כמובן, גם "זמן חופשי" שמוקדש לשיחה איכותית, משחק מטקות, טורניר כדורעף על החול וכדומה, יפיקו תוצאה טובה לא פחות.

אם יום הכיף מתקדם היטב, מסיבת ריקודים על החוף היא "פיק" נהדר. אין כמו מוסיקה טובה באווירה ים תיכונית כדי ליצור תחושה של אחדות, משפחתיות וחגיגה אמיתית. עם זאת, כאמור, כדי שאנשים יחושו בנוח להיכנס לרחבה ולרקוד, יש צורך באווירה מסוימת, מקבלת ומאפשרת. נסו לתזמן את מסיבת האירועים לחלק האחרון של האירוע, אז אפקט "שבירת הקרח" כבר ייכנס לפעולה.

מעסיק: איפה כדאי להשקיע?

יום כיף בים הוא יום הכיף האולטימטיבי, אך הוא גם הפקה לא קטנה. מדובר באירוע מורכב שמצריך תשומת לב לפרטים רבים: מקומות ישיבה, מערכת הגברה, תנאים לאכסון מזון, ציליות וכו'. לכן, מרבית הארגונים בוחרים לערוך את האירוע בגן אירועים על הים ו/או להיעזר בחברת הפקות. בכך, מבטיח המעסיק הפקה מסודרת ומאורגנת.

פעמים רבות, ארוחה משותפת נחשבת לאחד מרגעי השיא של אירועים חברתיים מסוג זה. היא מאפשרת התכנסות, נאום קצר של המעסיק ואמירת תודה משותפת. אם בחרתם בגן אירועים, הרי ששירותי הקייטרינג יפיקו עבורכם את הארוחה. התפריט יהיה ברמה הגבוהה ביותר, כמו גם תנאי אכסון המזון, סידורי ההגשה והישיבה, הבר האלכוהולי וכו'. לחלופין, אם התקציב דוחק, תמיד ניתן לחשוב על ארוחה אלטרנטיבית כמו ברביקיו או פיקניק עם מנות שהעובדים מביאים מהבית. במקרה זה, ניתן להיעזר בשירותי הגן לצורך סידורי הישיבה וההגשה בלבד.

בימי עובדים נהוג לא פעם גם לחלק מזכרת קטנה. לרוב, מדובר בחולצה או במגבת עם לוגו החברה או הפתעה בסגנון. יום כיף בים פותח שלל אופציות נוספות ומדליקות כמו כובעי מצחייה ממותגים עם לוגו החברה, כפכפי ים, מארז של כוסות בירה (ממותגים גם כן, כמובן) ועוד שלל אפשרויות. המטרה העיקרית של ימי עובדים היא כאמור יצירת חוויה חיובית בזיכרון הארגוני של החברה ואין כמו מזכרת קטנה שתעלה חיוך על פניו של העובד בכל פעם שייתקל בה במשרד או בבית. כמובן, אם התקציב מוגבל, מומלץ להשקיע דווקא בארוחה משותפת מאשר במזכרת. במקרה זה, גם תמונה או מגנט מיום מהאירוע יהוו מזכרת חביבה ויעילה לא פחות.

באופן כללי, כאמור, ההשקעה המשתלמת ביותר היא אולם האירועים. בעוד שאת הפקתן של אטרקציה, ארוחה או מזכרת ניתן להפקיד בידי אחד מעובדי החברה, סביר שהפקת אירוע בגודל כזה היא מעבר לכוחותיו הפנימיים של הארגון. בסופו של דבר, מדובר באירוע שמתקיים בשטח, והוא דורש מגוון של ספקים, תיאומים וסידורים. גני אירועים על הים מנוסים בהפקת אירועים מסוג זה וסביר שניתן יהיה להגיע עמם להסדר כלכלי משתלם. אם אינכם בטוחים ביכולתכם "להרים" את האירוע בכוחותיכם בלבד, חסכו לעצמכם את מפח הנפש והיעזרו בגן אירועים. אולם שכזה אף יידע לכוון אתכם ולהפיק אתכם יחד תפריט, אטרקציות והפתעות בתקציבים חסכוניים ומשתלמים.

שיהיה בכיף ובהצלחה!