המחיר של מנה בגן אירועים על הים

גן או אולם? קבלת פנים בחוץ? חופה על רקע הגלים? או על רקע עמדת הדיג'יי?
חתונה היא סט של קבלת החלטות אינטנסיבית, שנעשית באחת מהתקופות הרגישות והמלחיצות ביותר, שחווים זוגות במערכת היחסים שלהם.
במה כרוכה חתונה על הים? ומהם ההבדלים בין חתונות על החוף לעומת חתונות המתקיימות באולמות?

חתונות חוף, חלום שמתגשם
המים, האוויר, הבריזה, האווירה הנונשלנטית, משרים שקט, שלווה ונועם באחד מהימים, שבהם הם נדרשים יותר מכל. היום בו הזוג מתחיל את דרכו המשותפת וממוסדת, היום בו 2 נשמות נקשרות לעד ולכן, אין פלא, שזוגות רבים, מעדיפים להתחייב מול קהל רב לחיי נשואים משותפים והקמת בית על רקע נופו של הים התיכון, בחוף פולג, מוקפים בלבן ובאהבה.

במה כרוכה חתונה על הים?
על מנת לקיים חתונה זו, יש לגשת לגן אירועים על הים, ולבדוק מולו אם הוא מסוגל להעמיד את כל מערכת התמיכה הלוגיסטית הכוללת: הגברה, תאורה, בר משקאות, בר מנות ראשונות, ו/או שירות מלצרים, כיסאות, הקמת חופה על מאהל, יצירת שביל הליכה לחופה, קישוטים, אפקטים ואלמנטים, מנהלי אירוע ועוד. כאשר מתחם האוכל נמצא במרחק מטרים ספורים, ושם ניתן למצוא את רחבת הריקודים ואזורי הישיבה.

מהם ההבדלים בין חתונות על החוף לעומת חתונות המתקיימות באולמות?
ההבדל העיקרי התמיכה הלוגיסטית באירוע- מורכבת יותר, שכן על מנת לערוך אירוע על החוף, נדרש סט של מערכות תאורה, הגברה, אפקטים, ומקומות ישיבה על החוף, וסט זהה לכך במתחם האוכל והריקודים.

שירות – פעמים רבות, בבחירה בקונספט של חתונה על החוף, הישיבה בגן אירועים על הים הרבה יותר נינוחה ומרווחת, ונפרסת על פני החוף והמתחם המקורה על גבי כורסאות, שולחנות וכיסאות בר, כריות ועוד, מה שדורש יותר אנשי שירות ומלצרים, ממספר מוזמנים זהה, במידה והאירוע היה מתקיים באולם.

תאורה – כיוון שאזור החתונה מפוזר יותר, ובעצם מתקיים באזור פתוח ואזור מקורה, נדרשים יותר אמצעי תאורה, מאשר חתונה המתקיימת באולם, ונהנית מתאורה חשמלית רגילה.

מערכת הגברה ואמצעים תומכים – מערכת הגברה, שמכסה שטחים נרחבים ומתמודדת עם אתגרים אקוסטיים, לעומת מערכת הגברה סטנדרטית באולם אירועים וכמו כן, אופציה להצבת מסך ענק, לעומת מסכים קטנים באולמות אירועים סגורים. לכן ברוב המקרים הצעות מחיר לחתונות על החוף יהיו יקרות יותר, בשל תפעול לוגיסטי מורכב, וצורך במתן שירות לשטח נרחב יותר, כולל מקומות ישיבה על החוף עצמו אבל הן משתלמות יותר, שכן הן מעניקות חווית שהות נעימה, וחד פעמית, שבה אנשים נפלאים נפגשים, מתרווחים, נהנים ומרגישים חופשיים ומאושרים.

הים הוא האטרקציה
אירוע פרטי באחד מהחופים היפים בארץ, לנופו של הים התיכון הופך את החתונה לאטרקטיבית במיוחד, בפרטיות גבוהה, אזורים נינוחים לעומת אזורים אקטיביים (הנה נמצא הפתרון לאחת הדילמות המרכזיות בבחירת מקום לאירוע) אווירה נונשלנטית, רגועה, בלתי מחייבת, הנאה רבה ורגיעה לנפש.