חופה על הים

טקס החופה הוא אחד מרגעי השיא של חתונה. זוגות שבחרו בחתונה על הים הבטיחו לעצמם את החופה המיוחדת והרומנטית ביותר

נהוג להתייחס אל טקס החופה כאל רגע השיא של חגיגת החתונה. מדובר ברגע אליו מתנקזות כל ההכנות, הציפיות, ההתלבטויות והעבודה הקשה. טקס החופה מסמל את ההיקשרות הנצחית של בני הזוג זה לזה. למשך כמה דקות קסומות החתן והכלה, המשפחה והחברים מתכנסים יחד לברית קדושה של אוהבים.

זוגות שבחרו בחתונה מיוחדת זכו לערוך גם את החופה על הים. למעשה, סביר שהכמיהה לחופה מרגשת ובעלת משמעות עמוקה היא שמשכה את בני הזוג לבחור בחתונה שכזו מלכתחילה. הם רואים לנגד עיניהם את הגלים הכחולים, השמים הגבוהים והאופק כמי שמלווים אותם ברגעיהם החשובים. הם בחרו בחופה על הים כדי להתקדש זה לזו באתר שיש לו ערך עבורם.

ובאמת, חופה על הים היא המיוחדת והמרגשת שבחופות. קיום הטקס בחופים האהובים עלינו הופך את המעמד למרגש ושמח במיוחד. ציוץ הציפורים, הבריזה ורחש הגלים מוסיפים מימד טבעי ומרגיע משל עצמם, כזה שיכול להתקיים רק באוויר הפתוח. נדמה, כאילו הטבע עצמו עד להצהרה של החתן והכלה.

חופה על הים בשקיעה. או אולי דווקא בצהריים?

לטקס החופה יש חשיבות מיוחדת גם במובן הארגוני-הפקתי. מדובר, כאמור, באחד מרגעי השיא של האירוע והוא דורש הכנה ומחשבה מיוחדת. בחתונות רבות הוא מסמל את סיומו של החלק הראשון של האירוע ואת המעבר לחלק הבא. זהו הרגע בו האורחים מתכנסים לפעילות משותפת אחרונה ולאחר מכן "מתפזרים" למסיבת הריקודים.

אחת השאלות החשובות שזוגות שואלים את עצמם לגבי החופה היא: "מתי"? האם לבחור בשעת צהריים או דווקא בשעת השקיעה? מהם הייתרונות של כל בחירה ומהם החסרונות שלה? גם כאן, כמו בהכנות לחתונה כולה, התשובה היא זו שעונה בצורה המיטבית על הצרכים שלכם. לכל שעה ביום יש את האיכויות שלה ועליכם לחשוב מה מתאים יותר לפנטזיות שלכם.

חופה על הים בשעות הצהריים היא חופה מוארת, אופטימית ורעננה, שמתקיימת בשעת ה"פיק" של החוף. בשעה זו הראות חדה וחזקה, השמים צלולים והאנרגיות בשיאן. בשעות היום תרוויחו חופה מעוררת, פרשית ומגניבה. תחושו סביבכם את הים במלוא פעילותו: רוחצים וכלי שיט במים, עפיפונים וציפורים בשמים, משתזפים על כיסאות נוח… – כל אלה יהיו רקע לטקס המרגש שלכם.

בחופה שמתקיימת בשעת השקיעה, לעומת זאת, מרוויחים אלמנטים אחרים: שמיים בצבעים דרמטיים ורומנטיים במיוחד, אווירת בין-ערביים קסומה ומכשפת ולא פחות חשוב – הקלה מהחום. בנוסף, מדובר בשעה פוטוגנית במיוחד שמכונה גם "זמן הזהב". האור הרך והמחמיא של השקיעה חביב במיוחד על צלמים מקצועיים בשל התוצאות הטובות שהוא מפיק. יתר על כן, מכיוון ומדובר בשעת דמדומים, המעבר למסיבת הריקודים יהיה טבעי וזורם יותר. היום שמפנה את מקומו לערב מסמל בצורה מיטבית את המעבר לשלב האחרון והסוער של החתונה.

גם לחופה שמתרחשת בלילה, אגב, יש קסם משלה. מדובר בשעות העמוקות, המיסטיות והמסתוריות של הים – ואת כל האיכויות האלה תרוויחו בטקס שלכם. כמובן, בכל אחד מהמקרים יש לדאוג למקומות ישיבה עבור מבוגרים, לתאורה מתאימה ולציליות במקרה הצורך. אם בחרתם באולם אירועים מסודר על הים הרי שהוא ידאג לכך עבורכם.

ממש על שפת המים או אולי באולם האירועים?.. – איפה למקם את החופה ואיך לעצב אותה

  • מיקום: מיקום החופה תלוי בקונספט שבחרתם ובהעדפותיכם האישיות. ניתן לערוך את החופה באוויר הפתוח, במאהל על החוף, בגן אירועים או באולם אירועים מסודר על הים. לכל בחירה יש את הייתרונות שלה, והשאלה היא מה מדבר אליכם יותר והיכן תרגישו בנוח.
  • עיצוב וקונספט: עיצוב החופה עצמה תלוי גם הוא בקונספט וברצונות שלכם, וגם פה קיימות שלל אפשרויות בחירה. יש שבוחרים להתקדש תחת חופה עם ערך היסטורי-משפחתי שעוברת מדור לדור. לחלופין, יש שמעדיפים לתפור ולעצב אותה לבד או לבחור מתוך קטלוג. בכל אחת מהאפשרויות ניתן להוסיף טאץ' אישי באמצעות קישוטים: פרחים, עלים ירוקים, אלמנטים מבמבוק, עת טבעי וכדומה. חשבו מה מוצא חן בעיניכם ומה אתם מוצאים כאסתטי.
  • אטרקציות והפתעות: כשמדובר בצהריים ניתן להוסיף אלמנטים כמו בועות סבון להפרחה בשעת הטקס. בועות מתאימות ביותר לשעה זו ומוסיפות גוון אופטימי, שמח וחגיגי לרגע המרגש. אם חשבתם על אטרקציות כמו הפרחת יונים או פרפרים – אור יום היא השעה המתאימה ביותר. לחלופין, אם בחרתם בשעת השקיעה או בלילה ניתן לקשט את החופה בגרילנדות, בנרות ואפילו להשתמש בתאורה אולטרה סגולה. אין כמו זיקוקים בסוף הטקס כדי להעצים את ההתלהבות.
  • כניסה: גם למעמד כניסת החתן והכלה לחופה יש להעניק תשומת לב וגם כאן הקונספט והשעה בה נערך הטקס ישפיעו על בחירותיכם: אם המגמה היא ללכת על פשוט – שטיח לבן שיוביל לחופה יעשה את העבודה. אם רוצים שביל כניסה מעוצב יותר – האפשרויות הן כאמור בלתי מוגבלות וניתן לקשט בפרחים, צמחים, עציצים, גרילנדות או כל דבר אחר.

כך או כך, כשמדובר בחופה ובחתונה על הים, לאולם האירועים הנבחר יש חשיבות רבה. התייעצו עם מנהלי גן האירועים על תכניותיכם ושתפו אותם בהתלבטויות שלכם. אולם אירועים מנוסה יידע לכוון אתכם לאטרקציות ולקונספטים שעובדים יותר ופחות. הם יידעו לתת לכם שפע של אפשרויות בחירה ויידעו למקם את החופה במקום ובשעה הנכונה עבורכם.

זכרו שהים הוא לוקיישן מרגש כשלעצמו. בחרתם בו בשל האיכות הרומנטית והמהפנטת שלו. בחופה על הים יש מימד של כישוף וקסם שקורה מעצמו ולא תמיד יש צורך להוסיף לו. הקפידו להשתמש רק אלמנטים שמרגשים אתכם ונראים לכם הכרחיים – ולא כי אתם חשים ש"חייבים".

מזל טוב!