חתונות מיוחדות

חתונות מיוחדות – חתונות שמספרות את הסיפור האישי של בני הזוג

 מהן חתונות מיוחדות? חתונות שמושקעת בהן יצירתיות, תשומת-לב לפרטים הקטנים ומחשבה לעומק. חתונות מיוחדות הן חתונות שמספרות את הסיפור האישי והמיוחד של בני הזוג

חתונה היא הצהרה משותפת בין בני זוג על אהבתם ונאמנותם זה לזו. חתונה היא טקס אוהבים, הכרזה על רצון לקשור יחד את החיים, יום מרגש וחד-פעמי בו נפתח פרק חדש בחיי בני הזוג.

את היום המיוחד הזה ניתן לערוך כמעט בכל מקום: אולם אירועים, בית פרטי או אפילו בניין עירייה. אך רוב הזוגות יעדיפו לבחור במקום בעל משמעות כלשהי עבורם: מקום שאומר משהו על טעמם או על אופיים, שיחשוף דבר מה על הנסיבות שבהן הכירו או שיש בו חשיבות כלשהי עבור הקשר. רוב הזוגות יבחרו במקום שיש בו ערך עבור העבר, ההווה או העתיד שלהם.

לכל זוג יש סיפור משלו: סיפור היכרות מופרך יותר או פחות, כברת דרך שעברו יחד, "שריטות" משותפות, בדיחות פרטיות… חתונה מיוחדת היא חתונה שמביאה את הסיפור הזה לידי ביטוי: היא מעידה משהו על הקשר המיוחד של החתן והכלה, על המסלול שעשו יחד, על חוויות משותפות להם ולמכריהם. חתונה מיוחדת היא חתונה שהופכת לחלק מהסיפור הפרטי, הייחודי והנדיר של בני הזוג.

חתונות מיוחדות – במקום מיוחד

כשבוחרים מקום לחתונה לוקחים בחשבון גורמים שונים – לא רק הערך הרגשי והסיפור האישי ישחקו תפקיד בבחירת מקום החתונה, אלא גם התקציב העומד לרשות בני הזוג. גורמים נוספים שנלקחים בחשבון הם מקומות המגורים של המשפחות והאורחים, מספר המוזמנים ועוד. יחד עם זאת, רצוי לבחור במקום שבני הזוג מרגישים אליו זיקה כלשהי. מקום שמדליק בהם ניצוץ או מעורר בהם השראה. מוטב לבחור במקום ש"ראוי" לחגוג בו יום מיוחד שכזה ולא להתפשר או "לזרום" עם הבחירה המובנת מאליה.

כיום, קיימות אפשרויות רבות למיקומים מיוחדים – יש הבוחרים בחתונה בחיק הטבע, יש הבוחרים להקים חופה בבית מלון או במסעדה שבה ערכו את הפגישה הראשונה, ויש הבוחרים בחתונות מיוחדות על שפת הים. חתונות מיוחדות על שפת הים ניחנות באווירה ובקסם שיישארו חקוקים בזיכרונם של בני-הזוג והאורחים עוד שנים ארוכות לאחר מכן. יש בהן איכות של פנטזיה, של חלום בהקיץ, של סיפור אגדה שמתגשם.

אחת הסיבות לכך היא תמהיל הרגשות המיוחד שמעורר הים במבקרים בו: הוא מעוז של טבע ופשטות מחד, אך גם של עוצמה וכח מהצד השני. זוגות שיבחרו בים כמיקום לחתונה יזכרו לשלב ביום שמחתם את התכונות הללו: רוגע, קלילות וחופש, לצד כח מתפרץ, תחושת חיוּת וכמובן – יופי אינסופי. הוסיפו לכך את השיק והסטייל המשובח של אירועי יוקרה וקיבלתם אירוע שיהפוך לפרק משמעותי ובלתי נשכח בסיפור האישי של בני הזוג.

 חופה על הים – רומנטיקה ללא-פשרות תוך התעמקות בפרטים הקטנים

חתונות מיוחדות על הים נערכות לרוב בעונת הקיץ, אך ברבים מן המקרים בוחר הזוג בתאריך שאינו בשיא העונה. זאת, על מנת שלא ליפול קורבן לתנאי מזג אוויר קשים מדי: חום, לחות או טפטוף של גשם. חתונה על הים ניתן לערוך לאורך כל שעות היום בהתאם לאפקט שבני הזוג מעוניינים להשיג: זוגות שמעוניינים בתמונות מרשימות ורומנטיות במיוחד יכולים להתחתן בשעת השקיעה – "זמן הזהב" לצילומי חוץ מרהיבים. עם זאת, ניתן בהחלט לקיים את האירוע גם ביום שישי בבוקר או בצהריים ולהרוויח את הים במלוא תפארתו: כחול, רענן ומזמין. כך או כך: המים הצלולים, השמיים הבהירים והאוויר הפתוח יפעילו את איכותם המכשפת.

על מנת שחתונה תהיה מיוחדת באמת רבים בוחרים בקונספט או ברעיון מסוים שסביבו בונים את האירוע. יש שבוחרים באתר יוצא דופן כמו ספארי, לונה פארק או חתונה המנסה לשחזר את האווירה בתקופות עתיקות. בכל סוגי החתונות המיוחדות הללו הפרטים הקטנים הם שהופכים אותן ליוצאות דופן. חתונות שכאלה הן חתונות שבהן הקדישו מחשבה לכל פרט ופרט, שחשבו עליהן לעומק, שסובב סביב רעיון יצירתי ויוצא דופן.

זוגות רבים אוהבים להעניק לאורחים שלהם גם מזכרות קטנות ומפנקות שיזכירו להם את האירוע המשמח גם בעתיד. פעמים רבות נבחרות ההפתעות הללו בהתאם לנושא או לקונספט מסוים שנבחר עבור החתונה. כשמדובר בחתונה בים, האפשרויות לפינוקים עבור האורחים הן כמעט אין סופיות: ניתן להקים סדנה להכנת שרשרת צדפים רומנטית עם חריטה של שמות בני הזוג. ניתן לחלק לאורחים כובעי-קש אופנתיים או כפכפי גומי שיוסיפו סטייל קיצי ואווירה של חופשה – וימשיכו לשרת אותם גם בתום האירוע. אפשרות נוספת היא לחלק מגבות עם רקמה של שמות בני הזוג ותאריך החתונה, שרשראות פרחים בסגנון "הוואי" או אפילו עפיפונים. גם כאן, המגבלות העיקריות הן היצירתיות והתקציב העומד לרשות בני הזוג.

ולצד זאת, כאשר עורכים חתונות באתר לא שגרתי ישנם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון: יש לוודא כי ישנה גישה נוחה למקום האירוע וחנייה מסודרת. חשוב לוודא כי למקום האירוע יש רישיון וכי ניתן לשמור את המזון בתנאים תקינים. כמובן, כדאי לוודא כי קיים חיבור תקין לתשתיות ולחשמל, שכן בלעדיהן – האירוע לא יוכל להתקיים כסדרו.  מדובר אמנם בפרטים טכניים ו"הורגי רומנטיקה" – אך בלעדיהם הפנטזיה עשויה שלא להתממש. על מנת שהחלום יתגשם במלואו, כדאי מאוד לקרוא את האותיות הקטנות.

שיהיה במזל!