כיצד לבחור צלם לחתונה בחוף הים

חתונה בחוף הים מספקת לא מעט רגעים מרגשים ויפים, ממש כמו כל חתונה אוהבת ורומנטית, אבל משהו באווירה של חוף הים משדרג את החתונה והופך אותה לקצת יותר מיוחדת.

השקיעה שמתקרבת בדיוק ברגע החופה, הבריזה מהים, הרוח המתנפנפת בין השמלה לחליפה, כל אלו עושים את הרגעים החשובים והמיוחדים באירוע להרבה יותר ציוריים. את כל הרגעים האלו אמור לתעד צלם החתונות שתבחרו. בחירת צלם לחתונה בחוף הים היא בחירה משמעותית. קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור בצלם הנכון.

לא בוחרים בלי לראות תיק עבודות

המפגש הראשון עם צלם חתונות שאתם שוקלים לשכור כצלם לחתונה שלכם חייב לכלול בדיקה של תיק העבודות של הצלם. לכל צלם יש סגנון משלו, כשרון ברמה אחרת וכישורים לתפוס רגעים מיוחדים בצורה מעניינת וייחודית. לכל צלם יש סגנון צילום משלו ולכם יש העדפות אישיות משלכם. לכן מומלץ לעבור על תיק העבודות של הצלם, להיכנס לאתר האינטרנט שלו ולצפות בעבודות קודמות ואפילו לקפוץ לבקר אותו בעבודה על חתונה אחרת, בעיקר אם הוא מוזמן לצלם חתונה על הים דומה לשלכם.

מקבלים המלצות מזוגות אחרים

אם אתם רוצים לזכות באלבום תמונות מושקע ואיכותי, מצולם בצורה יצירתית ומעניינת, מומלץ לבחור צלם בעל ניסיון. אבל לא רק הניסיון מדבר בזכותו של צלם, גם הדרך שבה הביא את הניסיון שלו אל האירוע – במובן היצירתי ובמובן המקצועי. כדי לוודא שהצלם שלכם יגיע בזמן, ישלח את התמונות בזמן, יבצע את עבודתו בצורה ראויה ולא יסבך אתכם או יאכזב אתכם – דברו עם כמה שיותר זוגות אחרים שעבדו עם אותו צלם. המלצות כנות ואמיתיות מזוגות שהתחתנו והשתמשו בשירותיו יעזרו לכם לבצע החלטה נכונה יותר.

בודקים שיש לצלם את כל הציוד שצריך

צלם מקצועי חייב להחזיק את כל הציוד הדרוש כדי לצלם חתונה, בעיקר כאשר מדובר בצילום של חתונה בחוץ ובעיקר בחוף הים. רשימת הציוד חייבת לכלול מצלמה אחת לפחות עם עדשה איכותית ופלאש חזק, מצלמת רחף במקרה שמדובר באירוע גדול מאד ורב משתתפים, חצובה שמאפשרת לצלם מלמעלה ובמקרה של חבילה הכוללת גם צילום וידאו – חשוב שתהיה מצלמה איכותית, עם סאונד טוב ואפשרות לצילום בפורמט של Full HD.

במקרים רבים הצלם שאיתו אתם עובדים יביא איתו עוזרי צילום וצלמים נוספים שמספקים לו רוח גבית ודואגים להיות בכל הפינות של האירוע. חשוב לוודא שמדובר בחלק מהעסקה, בייחוד כאשר מדובר בחתונה גדולה ורבת משתתפים.

מסכמים מראש את כל הפרטים

במהלך השיחה בה אתם מבררים האם מדובר בצלם הנכון והמתאים לכם, חשוב לדבר על כל הפרטים:

  • לוח הזמנים הדרוש
  • הלוקיישן לצילומי חתן-כלה ורעיונות לצילומים
  • העדפות אישיות שלכם
  • המחיר
  • זמני פיתוח התמונות והעברתן אליכם וכל שאר הדברים שצויינו פה.

לאחר שסגרתם עם צלם מסויים העלו את כל הפרטים על הכתב ותחתמו על חוזה מסודר מול הצלם. כך תהיו בטוחים ושקטים שאתם מקבלים את מה שהצלם התחייב לו.